гарячі новини

читають зараз:

"Кутовий удар": насичений вікенд, новий формат Євро та озброєний рефері

Кутовий удар

Ласкаво просимо до “Кутового удару”. Цей вікенд був як ніколи багатим на футбольні емоції: у Бундеслізі мюнхенська “Баварія” дала по носі дортмундській “Борусії”, мадридський “Реал” майже взяв три очки на “Вісенте Кальдероні” у поєдинку Ла Ліги, а лондонський “Арсенал” неочікувано легко надавав стусанів “Манчестер Юнайтед” у Прем‘єр-лізі. Деталі – далі.

“Баварія” – “Борусія” Д, “Атлетико” – “Реал, “Арсенал” – “Манчестер Юнайтед”

Матч на “Альянц-Арені” наочно продемонстрував наскільки глибока прірва сьогодні розділяє першу та другу команди Бундесліги. Підопічні Пепа Гвардіоли відвантажили дортмундцям 5 голів на різний смак. Спочатку слово взяв Мюллер, який розібрався із захистом “Борусії” з гри, а потім оформив дубль з одинадцятиметрової позначки. Команда Томаса Тухеля подарувала шанс на інтригу, коли миттєво скоротила відставання у рахунку у першій же контратаці: Кастро пасом знайшов на дальній стійці Обамеянґа, і той забивав уже у порожні ворота. Але, як виявилося, це був лише гол престижу гостей. У другому таймі до справи взявся вже Левандовські, який оформив свій дубль за 12-ть хвилин. Крапку у побитті своєї колишньої команди поставив Ґетце – 5:1. Після восьми турів “Баварія” збільшує перевагу над дортмундцями у турнірній таблиці до 7 очок.

У Ла Лізі лідери чемпіонату синхронно втратили очки. І якщо “Барселона” та “Вільярреал” і взагалі програли, то “Реал” та “Атлетико” взяли по одному очку – в особистому протистоянні. Вже на 9-й хвилині поєдинку на “Вісенте Кальдероні” рахунок відкрив Бензема. “Матрацники” мали шанс на результативну відповідь, але Навас відбив пенальті у виконанні Грізманна. Хлопці Дієго Сімеоне таки досягли свого на 83 хвилині – нічию господарям приніс В‘єтто. 1:1 – на вершині турнірної таблиці Прімери стає тісно.

Три голи у перші 19 хвилин матчу – двічі відзначився Санчес і раз Озіл – вирішили долю двобою між “Арсеналом” та “Манчестер Юнайтед”. Програвши другу поспіль гру у груповому турнірі Ліги чемпіонів, на домашній арені “каноніри” заввиграшки розгромили команду Луї Ван Ґала, який назвав цей поєдинок – найгіршим, за то час, що він очолює “МЮ”. Завдяки цьому успіхові “Арсенал” вийшов на другу сходинку чемпіонату Англії, посунувши “манкуніанців” на третє місце.

Up&Down: герої та невдахи

Ви пам‘ятаєте 5 голів, що Левандовські відвантажив “Вольфсбурґу” за 9 хвилин? Цього тижня його звитягу повторив Агуеро, щоправда, йому знадобилося трохи більше ніж 9 хвилин.

Аргентинський нападник “Манчестер Сіті” 5 разів розписався у воротах “Ньюкасла”, що у підсумку програв “містянам” 1:6. Вклавшись у 20 хвилин, Аугеро став авторов найшвидшого “пента-трику” в історії англійської Прем‘єр-ліги.

Тим часом “Ліверпуль” попрощався з Бренданом Роджерсом. Останньою краплею керівництва “червоних” стала нічия 1:1 з “Евертоном”, після чого “мерсисайдці” опинилися на 10-й сходинці турнірної таблиці, з дефіцитом у 6 очок від поточного лідера “Манчестер Сіті”.

Історія чемпіонатів Європи. Євро-1968

А тепер повернімося до 1968 року, коли відбувся третій за ліком Чемпіонат Європи. У цьому розіграші змінився формат, а також переможець. Вперше, і до сьогодні востаннє, Кубок Анрі Делоне здобула збірна Італії.

Євро-1968 року відбувся у новому форматі. Вперше учасники проходили кваліфікаційний раунд, що складався із восьми груп по чотири команди. Далі переможці квартетів розбивалися на пари та грали між собою два матчі (вдома та в гостях). Чотири найкращі збірні виходили до фінальної частини турніру, що прийняла Італія. Футболісти “Адзуррі” зрештою і стали чемпіонами Європи, здолавши у фіналі Югославію.

Перший матч фінального протистояння завершився нічиєю 1:1, і, згідно із тодішніми правилами, суперники зіграли другий матч, який італійці й виграли – 2:0.

Прогноз від “Євроньюз”

Цього тижня клубний футбол знову відійде на другий план – своє кульмінації сягає відбірковий турнір до фінальної частини Євро-2016. Традиційно, ми спрогнозували результати 4 поєдинків. Не лінуйтеся надсилати нам власні варіанти рахунків у соціальних мережах, використовуючи гештеґ #TheCornerScores.

Нідерланди обірвуть чорну смугу, перегравши Казахстан 2:0.

Іспанія розімнеться перед поєдинком з Україною над Люксембургом 6:1.

Ірландія поступиться Німеччині 1:2.

А Португалія та Данія зійдуться на нульовій нічиїй.

А завершуємо ми програму, як і завжди, кумедним футбольним відео. Рефері постійно знаходяться під тиском – яке б рішення вони не ухвалили, одна з команд все одно буде незадоволеною. Й інколи арбітри просто не витримують. Як ось цей представник футбольної Феміди з Бразилії, який вирішив обстоювати свою позицію за допомогою пістолета.
До зустрічі наступного понеділка! Шануймося!

Канал Euronews пишається тим, що завдяки журналістам, які працюють в усьому світі, може запропонувати Вам місцеве бачення глобальних подій. Детальніше на цю тему мовою оригіналу.

автоматичний переклад

"Кутовий удар": лідерство "Манчестер Юнайтед", травма Мессі та найшвидший гол у фіналах Євро