гарячі новини

"Гравітація": скасування гонок, домінування норвежців та перша олімпійська медаль

Ласкаво просимо до програми “Гравітація”. Через скасування недільних гонок у чоловіків та жінок у Кубку світу з гірськолижного спорту, ми розпочнемо

читають зараз:

Text size Aa Aa

Ласкаво просимо до програми “Гравітація”. Через скасування недільних гонок у чоловіків та жінок у Кубку світу з гірськолижного спорту, ми розпочнемо зі змагань Кубка світу зі стрибків із трампліна, де відбувся другий і заключний старт етапу в японському Саппоро.

Кубок світу зі стрибків із трампліна

І якщо нічні змагання у суботу виграв словенський дует братів Превц – Петер та Домен, то у неділю не було рівних вже дуету з Норвегії.

Свою першу звитягу цього сезону відсвяткував чинний володар світового рекорду з найдовшого стрибка у 251,5 метр норвежець Андерс Фаннемель. Його польоти на 143,5 та 136,5 метрів судді оцінили у 265.9 бала.

Понад 5,5 балів йому програв його співвітчизник Йоган-Андре Форфанг, який стрибнув на 132 та 134,5 метри. Це вже третій подіум Форфанга у поточному сезоні, після двох третіх місць у Ліллегаммері та Нижньому Тагілі.

А доповнив подіум нев‘янучий японець Норіакі Касаї. 43-річний срібний призер командних змагань ще Олімпійських ігор 1994 року, продемонстрував результати у 138,5 та 134 метри. Це 58-й фініш Касаї у ТОП-3 у 490 стартах Кубка світу, в яких він взяв участь із… 1989 року.

Чинний лідер загального заліку Кубка словенець Петер Превц лише удруге цього сезону не потрапив у призову трійку. Але його перевага над найближчим переслідувачем німцем Северіном Фройндом у 369 балів дозволяє йому не особливо хвилюватися за першість у загальній класифікації.

Норвежці + Гіршер

Норвежці на перших ролях не лише у стрибках із трампліна, але й у гірськолижному спорті, де поточного сезону вони вже виграли 16 гонок Кубка світу, включно із вісьмома стартами із 11 у січні. І все це справ рук, чи то пак ніг, чотирьох гірськолижників.

Чи не єдиний реальний конкурент австрійця Марселя Гіршера після травми Свіндаля – Генрік Крістофферсен. Набравши феноменальну форму, 21-річний норвежець виграв 4 старти у січні. Загалом в його активі вже 6 звитяг та ще три фініші у ТОП-3. Від Гіршера він наразі відстає на 98 балів.

Аксель-Лунд Свіндаль на всіх парах прямував до свого третього Великого кришталевого глобуса у кар‘єрі, допоки усе не обірвало падіння у швидкісному спуску у Кітцбюелі. Розрив хрестоподібної зв‘язки правого коліна не залишив шансів олімпійському чемпіонові Ванкувера на подальшу участь у цьогорічному Кубку світу.

К‘єтіль Янсруд та Александер Омодт Кільде не претендують на тріумф у загальному заліку змагання, однак є серед фаворитів майже у кожному старті, що не може не тішити норвезьких шанувальників гірськолижного спорту. Окрім іншого, Янсруд має неабиякі шанси на Кришталевий глобус у супергіганті.

Ребенсбург: маленька, але завзята

Німкеня Вікторія Ребенсбург виграла гігантський слалом у Маріборі рівно через два тижні після дебютного цього сезону тріумфу у цій же дисципліні у Флахау. Відтак вона вийшла на третє місце загального заліку Кубка світу.Сьогодні наш експерт аналізує найкращу гірськолижницю після Вонн та Ґут.

Маленька за розміром, Ребенсбург тим не менше має багато завзяття, вона спроможна “витягувати” перемоги на характері та силі волі. А здобути успіх у гіганті не так вже легко: там дві спроби, величезний психологічний тиск. І вона спроможна цьому протистояти. Як і бути успішною в інших дисциплінах – у тому ж слаломі, хоча трохи менше у швидкісних дисциплінах. Але хто знає, з Мазе, яка наполовину завершила кар‘єру, травмованою Феннінгер, можливо, цей або наступний рік таки стане роком Вікторії?

Перше “золото” Олімпійських ігор

У нашій історичній рубриці цього разу ми згадуємо про чемпіонку, на яку рівнялися наступні покоління. 80 років тому, у 1936 році, у Гарміш-Партенкірхені був розіграний перший комплект олімпійських медалей у гірськолижному спорті.

На втіху рідних трибун, першою олімпійською чемпіонкою з гірськолижного спорту – у суперкомбінації – стала німкеня Крістл Кранц. Попри падіння у швидкісному спуску, в якому вона програла норвежці Лайлі Шу Нільсен 19 секунд. Усе з ніг на голову перевернув успішний виступ Кранц у двох слаломних спробах.

Окрім цього Кранц увійшла в історію дванадцятиразовою чемпіонкою світу, що й досі залишається недосяжним показником. Ще три золоті медалі, що Кранц виграла у 1941 році, Міжнародна федерація лижного спорту не визнала, через участь у тому чемпіонаті лише спортсменів з дружніх до фашистської Німеччини країн.

На цьому все. Ми побачимося вже наступної неділі, а наразі прощаємося із вами найкращими кадрами суботніх гонок у Гарміш-Партенкірхені та Маріборі.