гарячі новини

"Тяжіння гірських трас": Шанси Пінтюро на перемогу і дещо про короля швидкісного спуску

Вітаю і ласкаво просимо до програми “Тяжіння гірських трас”. Сьогодні ми розпочнемо зі стрибків з трампліна і з перемоги словенця Петера Превца. Він

читають зараз:

Text size Aa Aa

Вітаю і ласкаво просимо до програми “Тяжіння гірських трас”. Сьогодні ми розпочнемо зі стрибків з трампліна і з перемоги словенця Петера Превца. Він вже напевно здобуває перемогу у Кубку світу, який складається з шести дисциплін.

Петер Превц забезпечив собі “Великий кришталевий ґлобус” у найпереконливіший спосіб, – перемігши у неділю на етапі Кубку світу в Алма-Аті. Як і попередньо, Превц був найкращим в обох спробах, перемігши з сумою балів 325 цілих і 9 десятих. 11 з половиною пунктів йому поступився німець Зеверін Фройнд.

У загальному заліку Кубку світу, Превц обходить свого переслідувача Фройнда на 619 пунктів. Дистанцію від першої перемоги у Кубку світу до першого“Великого кришталевого ґлобуса” Превц пройшов лише за 2 роки.

Ми очікували на новий оберт дуелі між американкою Лінсі Вонн та швейцаркою Ларою Ґут, але обидві якось так не виблиснули на трасах Андорри. У неділю перемогу у комбінованих лижах здобула канадійка Марі-Мішель Ґаньйон.

Марі-Мішель Ґаньйон вважається фахівцем у слаломі, однак, найуспішніше вони виступає саме у суперкомбінації, і в Андоррі записала до свого активу другу перемогу на етапах Кубку світу.

У першій спробі, супер-джи Ґаньйон посіла 13-е місце, залишивши при цьому позаду всіх так званих “техніків”. У другій своїй коронній слаломній спробі канадійська гірськолижниця повністю відіграла гандикап, обійшовши на 20 сотих секунди швейцарку Венді Голденер, яка посіла друге місце. Замкнула топ-трійку француженка Анн-Софі Барте, яка вперше піднялась на подіум етапів Кубку світу.

Американка Лінсі Вонн, яка зазнала травми днем раніше, стала найкращою у супер-джи, але за підсумками слалому, опустилась на 13 місце. Тим не менше, Вонн збільшила свій відрив у загальному заліку Кубку світу від швейцарки Лари Ґут до 28 пунктів. Ґут зійшла з дистанції у другій спробі.

Ніщо і ніхто не може спинити Алексіса Пентюро. Французький лижник з Куршевеля здобуває перемогу у його п‘ятих змаганнях цієї зими, і четвертих лише цього лютого. Це був його третій поспіль гігантський слалом у місцині Гінтерштодер.

У п‘ятницю Пентюро вже виграв у цьому австрійському містечку гігантський слалом. У неділю він оформив у цій дисципліні переможний дубль, обійшовши за підсумками двох спроб більш ніж на секунду Марселя Гіршера. Доповнив першу трійку норвежець Генрік Крістофферсен.

Пентюро переміг у гігантському слаломі вже три старти поспіль, однак шансів відібрати в Гіршера “Малий кришталевий ґлобус” у нього небагато. У заліку гігантського слалому він поступається австрійцеві 131 пункт.

Алексіс Пентюро знов на верхівці подіуму після досить важкого початку цього сезону, а його шанси впали майже до нуля у плані потенційної перемоги у загальній класифікації. Згідно з Франком Піккаром, попри все, він цілковито таки може виграти “Кришталевий ґлобус”.

Франк Пікар:
“Спочатку він має перемогти у тих дисциплінах, у яких він сильний, зокрема, у гігантському слаломі. Він продемонстрував неабияку майстерність сходження трасою слалома-гіганта, а вже потім, набувши впевненості він має показати гарний результат на трасі швидкісного спуску, у такий спосіб піднявшись у загальній класифікації, бо ж він здатний це зробити. Але для цього він має принести більше спонтанності , і більше, сказати б, різноманітних викрутасів у його стилі, зокрема, долаючи траси супер-гіганта, а також пожвавивши спосіб проходження траси швидкісного спуску.

Невеличка загадка для вас: який гірськолижник розглядається найкращим в історії майстром швидкісного спуску? Чи це Жан-Клод Кіллі, а чи ж Пірмін Цурбріґґен, Германн Маєр або Аксель Лунд Свіндаль? От і не вгадали. Йдеться про Франца Кламмера.

Австрієць Кламмер продемонстрував неймовірну майстерність у віці 20 років 22 грудня 1973 року, пройшовши трасою Шладмінґ, яка є однією з найдовших у світі. Молодий гірськолижник вдався до ризикових стрибків на певних етапах. Згодом Франц Кламмер став прикладом для наслідування, здобувши олімпійське золото 1976 року. Упродовж своєї кар‘єри він здобув призвісько “Кайзер Франц” і “Кламмер Експрес”, перемігши на 25 етапах Кубку світу, чотири рази тріумфувавши у Кітцбюелі.

Кілька тижнів тому ми вже розповідали про Кандіда Товекса у місцині Ла Клюсаз. Чотириразовий переможець змагань X Games і колишній чемпіон світу у фрірайді, Кандід насправді вражає своєю майстерністю. Ось, насамкінець, дещо з його дивовижної програми. Шоутайм!