гарячі новини

"Гравітація": Гіршер набирає обертів, Костелич може піти, а Шиффрин готується домінувати

Вітаю вас у програмі “Тяжіння гірських трас”, або ж “Гравітація”. Далеко не вперше героєм нашого випуску стає Марсель Гіршер, австрійський лижник

читають зараз:

Text size Aa Aa

Вітаю вас у програмі “Тяжіння гірських трас”, або ж “Гравітація”. Далеко не вперше героєм нашого випуску стає Марсель Гіршер, австрійський лижник, який щойно відзначив день народження – йому виповнилося 27! Подарунком стала ще одна перемога – восьма у цьому сезоні і 39-а за його кар‘єру.

Стрічка фінішу

У містечку Кранська Гора у Словенії етап Кубку світу з гірських лиж став переможним для загального лідера Марселя Гіршера. Він підтвердив свою першість як у слаломі, так і у гігантському слаломі. У календарі у цьому сезоні лишається ще шість змагань, а австрієць вже набрав 353 очок.

Другим на цьому етапі прийшов Генрік Крістофферсен, що означає, що у слаломі саме норвежець стає чемпіоном і першим спортсменом з його країни за останні 16 років, якому вдалося здобути Кришталевий глобус саме у слаломі. Він на 111 очків випереджає Гіршера. 21-річний Крістофферсен – бронзовий призер Олімпійських ігор у Сочі у слаломі та шестиразовий чемпіон світу серед юніорів.

Це змагання з гігантського слалому може стати останньою нагодою побачити на схилі хорвата Івицю Костелича. 36-річний гірськолижник останнім часом потерпав від численних травм коліна і вирішив залишити великий спорт. У його персональному заліку – 18 сезонів Кубку світу, 26 перемог і 60 призових місць.

На верхівці

А от серед жінок-лижниць, які змагалися у словацькому містечку Ясна, нікого не здивувала перемога американки Мікаели Шиффрин. Спортсменка випереджала своїх суперниць і до цього етапу Кубку світу. Водночас, цей раунд, присвячений слалому, дозволив їй ще більше відірватися від конкуренток.

Гіршер потішився за Шиффрин у Твіттері:

Її нікому не вдається подолати вже протягом року. Мікаела Шиффрин у неділю прийшла першою у сьомих перегонах з лютого 2015 року. Це її четверта слаломна перемога у цьому сезоні.

Водночас, навіть таких блискучих результатів забракло для того, аби американка могла бути визнаною чемпіонкою у цій дисципліні. Сезон виявився недостатньо вдалим для неї, адже через травми вона пропустила 5 подій.

Наразі чемпіонкою у загальному заліку зі слалому є шведська лижниця Фріда Гандсготтер, попри те, що у неділю вона прийшла лише 10-ю.

Лара Гут – швейцарська лижниця і одна з фавориток на звання чемпіонки – відстає на 28 очок від американки Ліндсі Вонн, яка і далі веде перед у загальній класифікації. Гут зійшла з дистанції і у неділю взагалі залишилися без результату.

Думка експерта

Олімпійська чемпіонка, дворазова чемпіонка світу з гірських лиж та триразова чемпіонка світу зі слалому Мікаела Шиффрин, здається, невдовзі зможе претендувати на те, аби очолити загальну класифікацію.

Франк Піккар, наш аналітик каже, що їй треба істотно покращити результат у швидкісному спуску.

“Їй вдалося здобути титул Чемпіонки світу дуже рано. Так, вона здатна на те, аби вести перед у слаломі, бо це перша дисципліна у гірськолижному спорті. Згодом, вона покращила свої результати і в інших видах – так, наприклад торік вона здобула дуже красиву перемогу у супер-гіганті.

Вона багато тренується, вона стверджує у соцмережах, що здатна на перемогу і у швидкісному спуску. Можливо, так воно і є, але наразі її стиль не пристосований саме до цієї дисципліни. Вона дуже тісно обходить повороти, тримається дуже жорстко. Це цілком протилежний стиль від того, який слід було б демонструвати.

У швидкісному спуску лижам треба давати жити!”

Трохи історії

1964 року під час Білої Олімпіади в Іннсбруку в Австрії дві французькі спортсменки, сестри Гойтшель буквально деморалізували своїх опонентів, одночасно піднявшись на подіум.

Сестри Гойтшель стали першим подібним сімейним дуетом, який зміг дістати призові місця не раз, а двічі!

Маріель дістала срібло у слаломі, поступившись Крістін, старшій від неї на рік, яка здобула золото. А через два дні між сестрами відбулася рокировка – Маріель дістала золото у слаломі-гіганті, а Крістін отримала срібну медаль.

Через 4 роки сестри Гойтшель повернулися – на наступній Зимовій Олімпіаді, що відбувалася у Греноблі, вони змагалися у слаломі. Маріель дістала першість. Попри те, що їй було всього 23 роки, вона тут завершила свою кар‘єру.

Згодом у родині Гойтшель виросли ще двоє лижників – Патрісія, яка стала чемпіонкою серед юніорів у слаломі, та Філіп. який став олімпійським чемпіоном у швидкісних змаганнях.

IT’S SNOWTIME

Наступний випуск програми “Гравітація” – наступної неділі, а я тим часом залишу вас із найбільш колоритними кадрами зі змагань у Ясній та Кранській Горі! Час для “snowtime”!