гарячі новини

читають зараз:

"Гравітація": підсумки Кубків світу з гірськолижного спорту та стрибків із трампліна

Тяжіння гірських трас

Ласкаво просимо до заключного цього сезону випуску програми “Гравітація”. У швейцарському Сент-Морітці відбувся Великий фінал Кубка світу з гірськолижного спорту. У заключний день визначився володар останнього з Кришталевих глобусів.

Кубок світу серед жінок. Підсумки

Австрійка Ева-Марія Брем фінішувала четвертою у заключному старті сезону – гігантському слаломі – і завдяки цьому результатові випередила на два очки німкеню Вікторію Ребенсбурґ у загальному заліку цієї дисципліни. Таким чином Брем, що виграла два гігантських слаломи сезону і ще двічі фінішувала другою, здобула свій перший Кришталевий глобус у кар‘єрі.

Виходячи на свою другу спробу, австрійка знала, що поточним лідером є саме Ребенсбурґ, і що їй, щонайменше, потрібно показати загальний четвертий час. Чого вона і досягла, лише на 0,04 секунди випередивши Марі-Мішель Ганьон з Канади, що стала п‘ятою.

Ребенсбурґ же оформила свою третю звитягу та восьмий фініш у топ-3 цього сезону і задовольнилася другим місцем у загальному заліку гігантського слалому та третьою підсумковою сходинкою загальної класифікації Кубка світу.

Подіумом завершила тріумфальний сезон і цьогорічна переможниця Кубка світу володарка Великого кришталевого глобуса швейцарка Лара Ґут, яка показала третій час.

Кубок світу серед чоловіків. Підсумки

Неочікуваним успіхом шведа Андре Мюрера, який обійшов усіх фаворитів у слаломі, завершився сезон у чоловіків, які усі свої глобуси розділили ще до цього.

Ця перемога для 33-річного шведа – перша з листопада 2012 року. Мюрер, володар Малого кришталевого глобуса у слаломі 2012 року, здивував усіх, на 0,14 секунди випередивши найближчого конкурента.

Ним став австрієць Марсель Гіршер, що домінує у чоловічому Кубку світу вже п‘ятий поспіль рік. За цей час він, окрім 5 Великих кришталевих глобусів, додав до власної колекції трофеїв ще й 6 Малих кришталевих глобусів у слаломі та гігантському слаломі.

Цьогорічним ще переможцем слаломної класифікації став норвежець Генрік Крістофферсен, який фінальний старт провалив, продемонструвавши 19-й результат, але взяв гору над опонентами завдяки феноменальним виступам у цій дисципліні протягом сезону – в його активі 6 перемог та два других місця у 12 слаломних стартах.

Думка експерта. Повернення після травм

Аксель-Лунд Свіндаль та Ліндсі Вонн очолювали загальний залік Кубка світу у чоловіків та жінок, коли травми у січні та лютому відповідно перекреслили їхні сподівання на титул. На думку нашого експерта, олімпійського чемпіона Калгарі, Франка Піккара їм буде складно повернутися.

Найважче після травм у цьому виді спорту – повернути собі упевненість. Якщо ми говоримо про гігантський слалом чи класичний слалом – це доволі просто, адже ключову роль тут грає техніка катання. А от, коли справа доходить до супергіганту чи до швидкісного спуску, тут вже тобі необхідно повернути собі звички та інстинкт. І саме тут спогади про травму, про минулі проблеми можуть стати на заваді. Тож, повертатися після таких падінь непросто.

Так само цієї неділі завершився Кубок світу зі стрибків із трампліна. Відповідно до найкращих історій Голівуду, цьогорічний тріумфатор словенець Петер Превц поставив крапку у сезоні рекордною перемогою на очах рідних уболівальників у Планіці.

Стрибнувши на 238 та 241.5 метр старший із братів Превц відсвяткував свою 15 перемогу сезону, що є абсолютним рекордом Кубків світу.

Додамо, що цього сезону Петер Превц також виграв Турнір чотирьох трамплінів, став чемпіоном світу з польотів на лижах, тріумфував у класифікації Кубка світу з польотів на лижах та оновив рекорди за набраними очками у загальному заліку Кубка світу та кількістю звитяг в один сезон, що до цього належав австрійцеві Ґреґору Шліренцауеру.

Словенець Роберт Краньєц та норвежець Юганн-Андре Форфанґ доповнили подіум заключного старту сезону.

На цьому добігає кінця фінальний епізод програми поточного сезону. Ми дякуємо за те, що ви були з нами, і прощаємося із вами найкращими кадрами з Фіналу сезону у Сент-Морітці.