"Швидкість": Ґран-прі в Баку, 6-колесний болід та Джейсон Стейтем за кермом

Вітаю і ласкаво просимо до програми “Швидкість”.

читають зараз:

Text size Aa Aa

Вітаю і ласкаво просимо до програми “Швидкість”. Європейський етап змагань “Формули-1” ніколи не мав постійного місця проведення.

Попередньо етапи приймали Доннінґтон, Нюрнберґ та Валенсія, опріч, інших місць, і цього року етап відбувається у Баку – столиці Азербайджану.

Чи команда “Мерседес” домінувала й цього разу?

Давайте-но дізнаємось!

Німець Ніко Росберґ стартував з поул-позиції і без пригод дістався першим фінішу, обійшовши на майже 17 секунд ще одного німця – Феттеля з команди “Феррарі”, який був другим.

Для Росберґа це вже п‘ята перемога цього сезону, але перша у чотирьох останніх перегонах. За підсумками етапу він зміцнив свої провідні позиції у заліку пілотів, де він обходить свого партнера з команди Люїса Гамілтона на 24 пункти. Гамілтон розпочав Ґран-прі Європи десятим, а завершив на 5-й позиції.

На нижню сходинку подіуму піднявся мексиканець Серхіо Перес з “Форс Індії”, який спромігся у самій кінцівці обійти Кімі Райконена.

Так само, як і цими днями, червень 1976 року було зайнято європейським футболом на першості континенту. Чех Антонін Паненка став великою зіркою завдяки його відомому пенальті, яке часто повторюють у різних випадках. Втім, на змаганнях “Формули-1” ми ніколи не мали переможця, як тоді, 1976 року, на Ґран-прі Швеції.

13 червня 1976 року увійшло до історії “Формули-1” як день перемоги боліда “Tyrrel P34”, який мав 6 колес. Після припинення виступів триразового чемпіона Джекі Стюарта, було вироблено те, що визначалося, як революційний болід. Саме ця шестиколесна модель мала свій момент слави на Ґран-прі Швеції 1976 року. Перемогу тоді здобув Джоді Шектер, а його товариш з команди Патрік Депеє – був другим. Ми більше нчого подібного не побачимо, бо ж на початку 1980-х років у правилах було чітко прописано, що болід “Формули-1” має мати 4 колеса.

Ми всі знайомі з кінороботами актора Джейсона Стейтема, але, цікаво, чи у реальному житті йому пасує образ героя пригодницьких фільмів?

Джейсон мав нагоду продемонструвати свої водійські здібності на трасі у Ле-Мані. Спогляньмо!

На цьому все у програмі “Швидкість”. Змагання “Формули-1” повертаються 3 липня до Австрії. Ми там будемо, аби дізнатися ім‘я переможця! Побачимось!