"Швидкість": традиція Маркеса та історія "Заксенринга"

швидкість

Ласкаво просимо до програми “Швидкість”. Протягом останніх шести років у іспанця Марка Маркеса з‘явилася звичка: розпочинати вік-енд ґран-прі Німеччини на “Заксенрингу” зі здобуття “поула”, а завершувати – тріумфом у гонці. Цьогоріч він знову вирішив не порушувати цю традицію.

МотоGP. Ґран-прі Німеччини

Коротка злива перед стартом дев‘ятого етапу чемпіонату МотоGP змусила гонщиків “перевзутися” у дощову гуму. На 12-му колі, коли траса почала висихати, італієць Андреа Янноне з “Дукаті” став першим, хто перейшов на проміжні шини. Його приклад наслідували й інші гонщики. Однак ключовим моментом цьогорічного Ґран-прі Німеччини стала зміна байку на 17 колі гонки іспанцем Марком Маркесом. Пересівши на мотоцикл зі “сліками”, гонщик “Репсол Хонди” немов переродився і вже за 7 кіл з п‘ятого місця пелетону вирвався у лідери й більше не оглядався назад.

Фінішувавши першим, Маркес усьоме поспіль загалом та четвертий сезон МотоGP підряд тріумфував на “Заксенрингу”. Цей успіх дозволив йому збільшити відрив від конкурентів у загальному заліку змагання: тепер він має фору у 48 очок від чинного чемпіона світу іспанця Хорхе Лоренсо, який провалив другий ґран-прі поспіль, фінішувавши 15-м.

Партнер Лоренсо по “Ямасі” італієць Валентіно Россі дістався фінішу восьмим. У загальній класифікації він йде третім із відставанням від Маркеса у 59 балів.

Історія “Заксенринга”: народження та смерть 1937 року

Чемпіонат світу з мотоперегонів уперше відбувся у 1949 році. Однак пристрасть до цього виду спорту зародилася задовго до цього. У 1937 році “Заксенринг” вже був звичним місцем для зборів найкращих гонщиків тих часів.

Саме 1937 року трасу, що відкрили ще у 1927-го, і яка тоді включала в себе вуличні дороги містечка Гоенштайн-Ернстталь, назвали “Заксенринг”.

Цей рік також відзначився трагічною загибеллю тут шотландця Джиммі Ґатрі. Тріумфатор двох попередніх років, він розбився у гонитві за своєю третьою поспіль звитягою на “Заксенрингу”, коли був попереду усіх опонентів.

Одному з найкращих мотогонщиків 30-х років на той момент було 40 років. В його активі було 19 виграних ґран-прі та 6 звитяг у перегонах на острові Мен, що тривалий час вважалися одними з найпрестижніших у світі.

На цьому наша програма добігла кінця. Ми прощаємося із вами разючими кадрами зі змагання з мотофристайлу на Nitro World Games у Солт-Лейк-Сіті . До зустрічі наступної неділі, коли відбудеться черговий етап Формули-1 – в Угорщині. Шануймося!

Канал Euronews пишається тим, що завдяки журналістам, які працюють в усьому світі, може запропонувати Вам місцеве бачення глобальних подій. Детальніше на цю тему мовою оригіналу.