гарячі новини

читають зараз:

"Швидкість": Льюїс Гемілтон - новий лідер чемпіонату Формули-1

швидкість

Ласкаво просимо до програми “Швидкість”. У чемпіонаті Формули-1 сталася зміна лідера: Льюїс Гемілтон виграв Ґран-прі Угорщини і випередив свого партнера по команді Ніко Росберґа. Детальніше про гонку на Гунґарорінгу – далі.

Гемілтон повертається на вершину класифікації

Ключовий момент цьогорічного Ґран-прі Угорщини стався вже на старті гонки, коли Гемілтон випередив Росберґа, який невдало стартував із поул-позиції.

Після цього триразовий та чинний чемпіон світу не дав жодного приводу для сумнівів у власній перемозі у Будапешті. Його партнер по “Мерседесу” та головний конкурент за цьогорічний титул Росберґ робив позаду усе можливе аби наздогнати та спробувати обійти англійця, однак марно.

У підсумку, Гемілтон виграв третю поспіль та п‘яту гонку поточного сезону загалом. Це дозволило йому випередити Росберґа, який ще у травня мав фору у 43 бали, на 6 очок.

Єдине, що може тішити німця – він уперше піднявся на подіум в Угорщині.

Топ-трійку найшвидших доповнив австралієць Даніель Ріккардо з “Ред Булл”. Найкращий із “Феррарі” – Себастьян Феттель – четвертий.

У загальному заліку пілотів дует “Мерседеса” випереджає найближчого конкурента – того ж таки Ріккардо – на 77 та 71 очко відповідно. Далі, з мінімальним відставанням, йде дует “Феррарі”.

Ґран-прі Угорщини-1989: феноменальна гонка Найджела Менселла

Автодром “Гунґарорінг” у Будапешті пам‘ятає багато захопливих гонок. У 1986 році тут відбувся перший етап F-1 за “Залізною завісою”. Однак сьогодні ми згадаємо про драму імені Найджела Манселла 1989 року.

Тогорічний етап “Королівських перегонів” у Будапешті розпочався із сенсаційного результату кваліфікації, коли італієць Ріккардо Патрезе на “Вільямсі” здобув поул-позицію, випередивши на понад 0.3 секунди Айртона Сенну. Це був єдиний “поул” сезону для не пілота “Макларена” – Сенни чи Алена Проста.

Однак ще більше сюрпризів на шанувальників Формули-1 чекало безпосередньо під час гонки. Патрезе, що очолював перегони, спочатку втратив лідерство, а потім і взагалі зійшов з траси через пробитий радіатор. А от англієць Найджел Манселл на “Феррарі”, який стартував із 12 позиції, навпаки почав один за одним проходити усіх опонентів. Кульмінацію гонки став обгон Манселлом Сенни у боротьбі за перше місце.

Феноменальна звитяга британця, який у 1992 році стане чемпіоном Формули-1.

Канал Euronews пишається тим, що завдяки журналістам, які працюють в усьому світі, може запропонувати Вам місцеве бачення глобальних подій. Детальніше на цю тему мовою оригіналу.