гарячі новини

читають зараз:

"Швидкість": Маркес виграє "Ґран-прі Арагона" і наближається до титулу

швидкість

Марк Маркес зробив великий крок до третього чемпіонського титулу в Moto GP, здобувши на “Ґран-прі Арагона” четверту перемогу в сезоні. Для іспанця це перший домашній успіх з листопада 2014 року.

Маркес двічі відвойовував позицію лідера

Найкраще на “Ґран-прі Арагона” стартував Маверик Віньялес. Однак Маркес миттєво пішов у контратаку і швидко повернув собі позицію лідера. Але вже на третьому колі пілот “Хонди” припустився помилки і, дивом уникнувши падіння, відкотився на п‘яте місце.

Перегони очолив титулований італієць Валентино Россі. Утім, Маркес швидко оговтався і взявся відвойовувати втрачені позиції: іспанець обійшов Віньялеса, Хорхе Лоренсо та й самого Россі. По тому Маркес почав тікати у відрив від суперників.

Россі у підсумку не втримав й другого місця. У самій кінцівці італієць програв дуель своєму партнерові з “Ямахи” Лоренсо. Молодий Віньялес знову добре пройшов перегони і зупинився за крок від подіуму.

Здобувши перемогу, Маркес збільшив перевагу над найближчим переслідувачем у загальному заліку, Россі, до 52-х очок. Тепер завадити йому стати чемпіоном може хіба що диво.

Камбек екс-чемпіона

У недільних перегонах на трасі стало на одного екс-чемпіона світу більше, ніж зазвичай. Нікі Гейден зробив короткостроковий камбек у Moto GP, замінивши травмованого Джека Міллера. 35-річний Гейден посів лише 15-е місце, показавши, що його найкращі роки далеко позаду.

Нікі Гейдену не пощастило дебютувати в Moto GP в 2003 році, в епоху розквіту Валентино Россі. Проте, американець став першим, хто зміг відібрати в непереможного тоді італійця титул чемпіона, це сталося 2006 року.

У тому сезоні Гейден виграв дві гонки проти п‘яти в активі Россі. Однак американець провів сезон значно стабільніше за італійця та виборов трофей в останніх перегонах — “Ґран-прі Валенсії”. Россі на цьому етапі зійшов з дистанції, а Гейден замкнув топ-трійку.

Наблизитися до цього успіху чи виграти бодай ще один етап американцеві більше не вдалося. У 2015 році Гейден оголосив, що залишає Moto GP і переходить в серію Супербайк, де в поточному сезоні він вже записав до свого активу перемогу і три “бронзових” етапи.