гарячі новини

читають зараз:

"Швидкість": Ніко Розберг здобув свій перший чемпіонський титул

швидкість

Вітаю і ласкаво просимо до програми швидкість. Довелося чекати останніх перегонів сезону, щоб дізнатися чемпіона “Формули-1”. Утім, саму гонку це цікавою не зробило. Як і очікували, Льюїс Гемілтон виграв гран-прі Абу-Дабі, Ніко Розберг фінішував другим і здобув свій перший титул.

Льюїс Гемілтон робив усе, що міг, аби виправити своє турнірне становище наприкінці сезону. На чотирьох останніх гран-прі він стартував із поул-позиції, а потім неодмінно вигравав перегони. Але сезон завершився, а до першого місця йому залишилося ще п‘ять очок.

Єдиний сценарій, який влаштовував Гемілтона в Абу-Дабі, – перемога для себе та щонайбільше четверте місце для Розберга. Але німець, який стартував із другого місця, не зробив жодної помилки. Він так і протримався другим за Гемілтоном від початку до кінця перегонів.

Третє місце у загальному заліку посів Денієл Рік‘ярдо з Red Bull. Кубок конструкторів задовго до кінця чемпіонату виграли Mercedes. Друге місце – Red Bull, третє – Ferrari.

Три чемпіони

Ніко Розберег підняв над головою чемпіонський трофей через 34 роки після того, як це ж зробив його батько Кеке. Династія Розбергів – друга в історії, що може похизуватися двома титулами. Раніше це зробили Ґреєм та Деймон Гілли. 20 років ішов Розберг-молодший до чемпіонства у найпрестижніших автоперегонах. Він почав змагатися в 11 років у картингу, а потім у різних молодших серіях: “Формула-БМВ”, “Формула-3” та GP-2. Усюди рано чи пізно перемагав або показував хороші результати. У 2006 – році вперше стартував у “Формулі-1” на боліді команди Williams. У цій стайні він провів 4 сезони, максимально піднявшись на сьоме місце. На сьомому місці Розберг завершив і свій перший сезон за команду Mercedes у 2010-му. Відтоді він рік за роком покращував власні результати, доки не отримав те, про що мріяв з дитинства.

Сезон 2016 у автомотоспорті завершений, і не лише Ніко Розберг святкує перемогу. У ралійному чемпіонаті титул завоював Себастьєн Ож‘є, хоча інших конкурентів у нього не було. Вчетверте поспіль шлях до чемпіонства став для Ож‘є легкою прогулянкою. Його можливості обмежували лише автомобілі, на яких він виступав. Щойно француз пересів на основну бойову машину команди Volkswagen у 2013 році, його було не спинити. Вже на першому етапі сезону він став другим, а потім виграв і чемпіонство. Усі чотири титули відтоді Ож‘є завоював достроково і з великим відривом від суперників. Утім, на заваді у чемпіона стали фінансові проблеми. Через скандал з фальсифікацією викидів вуглецю компанія Volkswagen відмовилася від ралійної команди. Про те, що він робитиме наступного сезону, Себастьєн Ож‘є ще не повідомив.

У MotoGP вперше в історії різні етапи вигравали дев‘ять різних гонщиків. Та навіть за такої серйозної конкуренції третє чемпіонство Марка Маркеса ніколи не було під питанням. Маркес повернув собі титул після річної паузи і зробив це дуже переконливо. Цього сезону він їздив набагато обережніше, ніж торік. У 2015-му іспанець не фінішував у кожній третій гонці, нині ж він не кидався в атаку за першої можливості, надаючи перевагу синиці в руках. Ця стратегія спрацювала. Маркес став триразовим чемпіоном у 23 роки. На рік раніше, ніж це вдалося зробити Валентіно Россі. Сам “доктор”, у якого дев‘ять чемпіонських титулів, завершив сезон на другому місці. А Хорхе Лоренцо став третім.

Разом із трьома великими чемпіонатами завершився і сезон програми “Швидкість”. Дякуємо, що разом із нами стежили за найцікавішими моментами автомотоспорту.