гарячі новини

читають зараз:

"Гравітація": Ворлі та Шиффрін святкують перші перемоги

Тяжіння гірських трас

Вітаю і ласкаво просимо до програми “Гравітація”, присвяченій зимовим видам спорту. Вперше Кубок світу з гірських лиж завітав до Кіллінгтона на північному сході США. Гігантській слалом там виграла француженка Тесса Ворлі, яка не піднімалася на подіум майже три роки.

Французька гірськолижниця виграла етап у своїй улюбленій дисципліні. За складних погодних умов та поганої видимості Ворлі показала другий час у першій спробі та перший у другій і перемогла із сумарним результатом 1:59’26. Для Ворлі це дев‘ята перемога на етапах Кубку світу, і поява надії, що численні травми в її кар‘єрі завершилися.

Тесса Ворлі, гірськолижниця:
“Я підготувалася і, як виявилося, добре. У мене були всі необхідні для перемоги елементи. Залишалося лише все це використати належними чином. Це правда, що під стресом це не завжди легко – розслабитися і зробити усе правильно”.

Друге місце у гігантському слаломі посіла норвежка Ніна Лесет. Вона лідирувала після першої спроби, але у другій не змогла втримати завойовану перевагу і програла 80 сотих секунди. Для Лесет це п‘ятий подіум на етапах Кубку світу. А от італійка Софія Годжа потрапила до топ-3 вперше. У другій спробі вона показала найкращий час дня, що дозволило їй перестрибнути одразу 11 позицій.

Слалом у Кіллінгтоні

У Кіллінгтоні, що у Вермонті, пройшов також і жіночий слалом, де була одна беззаперечна фаворитка – Мікаела Шиффрін. Востаннє у своїй улюбленій дисципліні Шиффрін програвала майже два роки тому. Не помилилася вона і на домашній трасі. Американська гірськолижниця стала найкращою вже після першої спроби, а у другій лише зміцнила своє становище на верхівців.

Для Шиффрін це 22-га перемога на етапах Кубку світу, причому 21-ша – у слаломі. Утім, у цьому сезоні американка може поборотися і за Великий кришталевий глобус. Нині вона лідирує у загальному заліку, випереджаючи найближчу переслідувачку на 157 очок.

Друге місце посіла Вероніка Велез-Зузулова, що була другою і після першої спроби. Для досвідченої Зузулової це 26-й подіум на етапах Кубку світу. Замкнула першу трійку швейцарка Венді Хольденер, що програла лідерці 86 сотих секунди. Чинна переможниця Кубку світу швейцарка Лара Ґут у слаломі не виступає. У загальному заліку вона відстає від Шиффрін на 225 очок.

Сезон швидких лиж

Цього тижня сезон нарешті починають і спеціалісти швидкісних дисциплін. Жінки змагатимуться у швидкісному спуску та супергіганті у Лейк-Луїзі, а чоловіки зберуться у Валь-д‘Ізері – також для спуску та супер-джи. Адрієн Тео, у якого 3 перемоги та 13 подіумів у Кубку світу, не може дочекатися:

“Тренування – це тренування. А перегони – це щось зовсім інше. Не завжди той, хто найкращий на тренуванні, найкращий і на спуску. І влітку сніг дуже сильно відрізняється від зимового. Ми не можемо дочекатися змагань, щоб подивитися, у якій ми формі, і чи були тренування ефективними, ну і, загалом, позмагатися із секундоміром та із лижниками з інших країн. Така вже у нас натура”.

Погляд у минуле

У нашій рубриці “Минуле лижного спорту” ми повертаємося на 12 років назад, коли на Лейк-Луїз, як і деінде, королем схилів був Боде Міллер.

У сезоні 2004-2005 років цей фантастичний американець зробив те, що вдавалося ліченим гірськолижникам. Він був на чолі загального заліку Кубку світу від початку і до кінця. Окрім того, він виграв щонайменше по одному етапу у кожній з чотирьох дисциплін.

Міллер розпочав з перемоги на гігантському слаломі у Зельдені, потім зробив дубль у Лейк-Луїзі: тріумфував у супергіганті та швидкісному спуску, а зібрав усю колекцію нагород в італійському Сестрієре.

У цьому екстраординарному сезоні Боде Міллер виграв і чемпіонат світу у двох дисциплінах – швидкісному спуску та супергіганті.

Канал Euronews пишається тим, що завдяки журналістам, які працюють в усьому світі, може запропонувати Вам місцеве бачення глобальних подій. Детальніше на цю тему мовою оригіналу.

автоматичний переклад

"Гравітація": підсумки Кубків світу з гірськолижного спорту та стрибків із трампліна