BREAKING NEWS

Now Reading:

Підсумки гірськолижного вікенду

Тяжіння гірських трас

Вітаю і ласкаво просимо до “Гравітації”, нашої щотижневої програми, присвяченої зимовим видам спорту. Вдома і стіни допомагають – французи не стануть сперечатися із цим твердженням. Четверо з них потрапили до п‘ятірки найкращих на етапі з гігантського слалому у Валь-д‘Ізері, а перше місце завоював Матьє Февр.

Слалом-гігант у Валь-д‘Ізері

Французи, традиційно сильні у гігантському слаломі, на домашній трасі у Валь-д‘Ізері були основними фаворитами. Вони і перемогли, але на найвищу сходинку піднявся не лідер команди Алексі Пантюро, а менш титулований Матьє Февр.

У першій спробі він пропустив поперед себе лише Марселя Хіршера, але за підсумками двох спусків випередив і його. Февр був швидшим на півсекунди. Для нього це перша перемога на етапах кубку світу. До неї він підходив поступово і вже мав можливість постояти на подіумі наприкінці минулого сезону.

Хіршер, чинний володар Кубку світу, став другим. Але зароблених очок йому вистачило, щоб відірватися від переслідувачів у загальному заліку. Раніше він ділив перше місце із К‘єтілєм Янсрудом. Янсруд, спеціаліст зі швидкісних дисциплін, у гігантському слаломі у Валь-д‘Ізері не заробив жодного очка.

Лідер французької команди Алексі Пантюро став третім. Його підвела перша спроба, де він показав лише шостий результат.

Із перших вуст

Наступних вихідних у Валь-д‘Ізері знову пройдуть етапи з гігантського слалому та слалому. Але траса зміниться. Спортсмени змагатимуться на Фас-де-Бельвард, легендарному схилі, на якому Віктор Мюффа-Жанде здобув “срібло” у гігантському слаломі минулого року, а Жюльєн Лізеру став другим у слаломі та комбінації на Чемпіонаті світу 2009 року.

Віктор Мюффа-Жанде, французький гірськолижник:
“Дійсно, схил Фас-де-Бельвард достатньо атиповий. Він швидкий і часто дуже холодний. Але у грудні там хороші умови. Справді, в минулому ця траса мені допомогла. Саме там я заробив свої перші очки у Кубку світу. Той факт, що вона стрімка, дозволяє не думати багато, а просто їхати чимшвидше вниз. Ну а там вже що буде, то буде”.

Жюльєн Лізеру, французький гірськолижник:
“Там немає жодного рівного місця, це схил, який випльовує нас просто до фінішної лінії. Він справді дуже вимогливий. До того ж ми на висоті 2 тисяч метрів, тож навантаження на серце та виділення молочної кислоти – активні. Сніг там дуже твердий, його часто зрошують водою. Так він стає ще швидшим, але із проїздом спортсменів його властивості погіршуються. Тож це справжня битва, справжня війна, але саме тому це добре”.

Супергігант у Лейк-Луїзі

За відсутності Ліндсі Вонн, яка лікуватиме перелом руки щонайменше до січня, інші лижниці поспішають заробляти очки. Хто найбільше виграє без сильної конкурентки? Наприклад, Лара Ґут, яка щойно перемогла у Лейк-Луїзі.

В останній змагальний день у Лейк-Луїзі жінки мірялися силами у супергіганті. Швейцарка Лара Ґут стала першою, подолавши схил за 1:02,68 секунди.

Тіна Вайратер з Ліхтеншейну була на 10 сотих секунди повільнішою, а третьою приїхала італійка Софія Ґоджа, яка демонструє чудову форму у поточному сезоні. Попередній вона завершила на 38 місці, а нині тримається на третій сходинці загального заліку.

Попереду неї – Мікаела Шиффрін. У супергіганті вона була у четвертій десятці, але попри це зберігає загальне лідерство. Лара Ґут, завдяки перемозі, наблизилася до неї на відстань 28 очок. Вона ж очолює залік у супергіганті.

10-го та 11-го грудня жінки гостюватимуть в італійському Сестрієре.

Летюча династія Превц

У родині Превц, окрім Петера, переможця торішнього Кубку світу зі стрибків з трампліну, тепер ще одне відоме ім‘я – його молодший брат Домен, який здобув вже другу перемогу у цьому сезоні – у німецькому Клінґенталі.

Домен Превц виграв третій етап Кубку світу. У Клінґенталі він стрибнув на 140 та 141 метр і за сумою двох спроб заробив 286,9 десятих бала.

Це лише на 0,2 більше, ніж у срібного призера норвежця Даніеля-Андре Танде. Друга спроба Танде – 143 метри – стала найкращим стрибком дня, дозволивши йому після першого спуску піднятися на кілька позицій.

Третім став Штефан Крафт з Австрії. Зеверін Фройнд фінішував лише одинадцятим, а у Превца-старшого справи йшли ще гірше. Його результат був лише 22-м.

Таким чином, 17-річний Домен Превц після перемог на першому та третьому етапах очолив загальний залік Кубку світу. Зеверін Фройнд відстав на 16 очок і опустився на другу сходинку.

Наступної неділі ми повертаємося до Валь-д‘Ізера на Кубок світу з гірськолижного спорту, а поки що насолоджуйтеся найкращими моментами цих змагальних вихідних.

Every story can be told in many ways: see the perspectives from Euronews journalists in our other language teams.

"Гравітація": Ворлі та Шиффрін святкують перші перемоги