гарячі новини

"Гравітація": Крістофферсен і Шиффрін підтвердили статус короля і королеви слалому

У французькому гірськолижному курорті Валь д‘Ізер відбувся черговий етап Кубка світу.

читають зараз:

Text size Aa Aa

У французькому гірськолижному курорті Валь д‘Ізер відбувся черговий етап Кубка світу. У суботньому гігантському слаломі переміг господар траси Алексі Пентюро. А в неділю відбулися слаломні перегони.

Генрік Крістофферсен довів у Валь д‘Ізері, що він залишається королем слалому. Норвежець за підсумком двох спроб випередив австрійця Марселя Гіршера на 0,75 секунди. У свої 22 роки Крістофферсен здобув уже 11 перемог на етапах Кубка світу, 10 з яких — саме у слаломі.

“Траса була надзвичайно жорсткою. У мене виникли невеличкі проблеми з хваткою у першому спуску. Я трохи схибив на вершині, але потім з‘їхав вниз доволі впевнено. Для мене це був перший слаломний етап у цьому сезоні, тому я трохи хвилювався. Але другий спуск я легко промчав”, — розповів Крістофферсен.

5-разовий володар Великого кришталевого глобуса Марсель Гіршер був п‘ятим після першої спроби, але в другому спуску надолужив згаяне і вискочив на друге місце. Австрієць вдруге за вихідні фінішував у Валь д‘Ізері на другому місці. У суботу Гіршер зупинився за крок від перемоги у гігантському слаломі.

“160 очок за вихідні — це звісно непогано, але нам потрібно звернути увагу на великий розрив у часі між першим і другим місцем. Генрік виступає на зовсім іншому рівні, аніж решта гірськолижників”, — зазначив Гіршер.

Третє місце посів росіянин Алєксандр Хорошилов. Для нього це перший подіум у сезоні. У загальному заліку Марсель Гіршер зміцнив своє лідерство. В австрійця — 440 очок. На другій сходинці — француз Алексі Пентюро, 284 пункти. Генрік Крістофферсен має 224 бали і третю позицію.

Аналогічну програму жінки мали в італійському Сестрієре. У суботу в гігантському слаломі успіх відсвяткувала француженка Тесса Ворлі. А в неділю Мікаела Шиффрін підтвердила статус слаломної королеви.

Жіночий слалом відбувся на практично крижаній слизькій трасі. Після першої спроби лідерство захопила Мікаела Шиффрін. Але перевага американки над найближчою конкуренткою, словачкою Веронікою Зузуловою, була вкрай хиткою — 0,12 сек.

У другому спуску американка досягла ще більшої переваги над словачкою та завоювала перше місце. Шиффрін випередила Зузулову на 1,09 сек. Таким чином Мікаела Шиффрін виграла всі три слаломні гонки цього сезону та очолює залік Кубка світу в цій дисципліні.

Вероніка Зузулова зберегла другу сходинку, випередивши тільки на 0,12 сек швейцарку Веді Гольденер. Для словачки це другий подіум цього сезону. Цікаво, що два тижні тому на слаломі в американському Кіллінґтоні був аналогічний подіум: Шиффрін, Зузулова і Гольденер.

У загальному заліку Мікаела Шиффрін збільшила відрив від чинної володарки Великого кришталевого глобуса швейцарки Лари Ґут до 105 очок. У слаломі Ґут виступила невдало, ставши лише 28-ю.

З французьких Альп перенесемося у норвезький Ліллехамер, столицю зимової Олімпіади-1994. Там відбувся етап Кубка світу зі стрибків на лижах.

У Ліллехамері перші дві сходинки подіуму посіли поляки. Перемогу здобув дворазовий олімпійський чемпіон Каміл Стох. Результат стрибуна із Закопане — 289.9 балів. Каміл Стох здобув Великий кришталевий глобус у 2014-му, а тепер намагається повернути собі титул. Однак поки що він лише на шостому місці у загальному заліку, маючи в активі 214 очок.

У Ліллехамері Стох лише 0,06 сек. випередив свого співвітчизника Мачея Кота. Третє місце посів німець Маркус Айзенбіхлер.

Чинний володар Великого кришталевого глобуса Домен Превц фінішував лише шостим. Утім, словенець залишається беззаперечним лідером сезону: Превц має в активі уже 360 очок. На другій позиції — норвежець Даніель Андре Танде, 308 балів. Третім іде Мачей Кот.