"Гравітація": супер Ґут, супер Стох та супер Кіллі

Ласкаво просимо до “Гравітації”, програми, що присвячена лижним видам спорту.

читають зараз:

Text size Aa Aa

Супергігант для Супер Ґут

Супер Лара Ґут знову виграла супергігант. Цього разу 25-річна швейцарка не залишила суперницям шансів у цій дисципліні у німецькому Ґарміш-Партенкірхені.

Лара Ґут виграла усі три старти Кубка світу у супергіганті, що вже відбулися у цьому сезоні – у канадському Лейк-Луїсі на початку грудня, у французькому Валь-д‘Ізері через два тижні і ось тепер у Ґарміш-Партенкірхені.

Чинна володарка Великого кришталевого глобуса, швейцарка на 0,67 секунди випередила австрійку Штефані Венір, яка стала другою, та на 0,86 секунди Тіну Вайратер з Ліхтенштейну, що доповнила подіум.

І якщо для Ґут це вже четвертий тріумф та восьмий подіум загалом лише поточного сезону, то для 23-річної австрійки Венір це друге місце – дебют у топ-трійці.

Особливим результат у Ґарміш-Партенкірхені є і для Вайратер, яка утридцяте у кар‘єрі піднялася на подіум Кубка світу.

Відзначимо, що 23 спортсменки не змогли завершити вже свою першу спробу, серед яких і олімпійська чемпіонка Ванкувера у гігантському слаломі німкеня Вікторія Ребенсбурґ, яка напередодні стала третьою у швидкісному спуску.

Тріумфаторка ж суботи американка Ліндсі Вонн, яка уперше після повернення змагалася на супергіганті спромоглася показати загальний дев‘ятий час.

Цей успіх дозволив Ларі Ґут наблизитися у загальному заліку Кубка до світу до поточної лідерки змагання американка Мікейли Шиффрін на відстань 135 балів.

“Королева швидкості”: Тесса Ворлі про Ліндсі Вонн

Через дві важки травми американка Ліндсі Вонн була поза гірськолижними трасами протягом довгих 322 днів. Однак вже через 6 днів після повернення до змагань вона стояла на найвищій сходинці подіуму у Ґарміш-Партенкірхені, вигравши швидкісний спуск. Чинний лідер заліку Кубка світу з гігантського слалому француженка Тесса Ворлі пояснює, чому Вонн є “королевою швидкості”:

“Я думаю, що вона одна з найсильніших у цій дисципліні, тому що у швидкісному спуску необхідна повна самовідданість. І це не мається на увазі стрибати, як божевільний, на кучугурах та обирати безглузді і небезпечні траєкторії, а стосується техніки та продуманого до найменших дрібниць вибору лиж. Коли ми робимо тренування на техніку, то намагаємося знайти можливість прискоритися з кожним поворотом тіла, пристосувати наше обладнання, щоб бути максимально швидкими на трасі. У швидкісному спуску темп залежить безпосередньо від гірськолижної траси, її нахилу та уторованості доріжки, що вже робить його екстремально високим, але необхідно, аби швидкість додавали ще й ваші лижи. І саме це Вонн вміє робити, вона нічого не боїться і завжди прагне стати ще швидшою.”

Першопідкорювач Кітцбюеля: Жан-Клод Кіллі

Усі великі гірськолижники бодай раз тріумфували у Кітцбюелі на трасі, що називають “Меккою” гірськолижного спорту. До їх числа цього вікенду долучився австрієць Маттіас Маєр, що тріумфував у супергіганті. Італієць Домінік Паріс тут удруге “взяв” швидкісний спуск, а австрієць Марсель Гіршер повторив свій успіх у слаломі. Задовго до них Кітцбюель підкорив легендарний француз Жан-Клод Кіллі.

Недосяжний. Хіба що так можна описати одним словом Кіллі у сезоні 1967 року, в якому він виграв 12 із 17 стартів щойно створеного Кубка світу. Шість із цих тріумфів припали на січень. Рівно 40 років тому він двічі за два дні тріумфував у Кітцбюелі, спочатку розібравшись з усіма у швидкісному спуску, а потім продемонструвавши майстер-клас у слаломі.

Як виявилося, ці перемоги були передвісниками того, що відбедться у 1968 році, коли Кіллі виграє свій другий Кубок світу, 4 золоті медалі чемпіонату світу та три “золота” Олімпійських ігор у Греноблі. Після чого Кіллі… завершив кар‘єру. Усього у 25 років.

Стрибки з трампліна: переможна серія Каміля Стоха триває

У Кубку світу зі стрибків з трампліна завершився черговий етап – у польському Закопане. Завершився тріумфом фаворита та улюбленця місцевої публіки Каміля Стоха.

Чотири поспіль етапи Кубка світу та престижний Турнір чотирьох трамплінів між ними виграв Каміль Стох з початку цього місяця. Володар Великого кришталевого глобуса 2014 року та дворазовий чемпіон Ігор у Сочі, схоже, знову ввімкнув режим тотального знищення опонентів після паузи у два роки.

За підтримки рідних трибун Стох продемонстрував стрибки на 130,5 та 131 метр, які судді оцінили на понад півтора бала краще, аніж спроби німця Андреаса Веллінґера на 130,5 та 133 метри.

Доповнив топ-трійку найкращих ще один представник Німеччини, яка напередодні виграла командне змагання, Ріхард Фрайтаґ. Він також стрибнув далі від Стоха, однак із гіршим технічним виконанням. Особливо у його другій спробі.

На цьому все. До зустрічі наступної неділі! Традиційно ми прощаємося із вами найкращими кадрами зі змагань цього вікенду. It’s snowtime!