BREAKING NEWS

Now Reading:

"Гравітація": тріумфи Гіршера та Штухец, перша невдача Стоха у січні

Тяжіння гірських трас

Ласкаво просимо до програми “Гравітація”. Після двох стартів зі швидкісного спуску чоловічий етап Кубка світу у Ґарміш-Партенкірхені завершився гігантським слаломом, де про себе знову нагадав чинний лідер загального заліку змагання австрієць Марсель Гіршер.

Гігантський слалом у Ґарміш-Партенкірхені: Пантюро програє Гіршеру

Як і очікувалося, основна боротьба розгорнулася між Гіршером та французом Алексісом Пантюро, які на двох виграли 13 із останніх 16 гігантських слаломів.

У першій спробі лише вони змогли виїхати з 1 хвилини та 20 секунд, причому француз випередив Гіршера.

Однак за сумою двох спроб Гіршер не залишив шансів суперникам, привізши найближчому переслідувачу півтори секунди. Таким чином він виграв свою 20-ту гонку у цій дисципліні і став лише другим гірськолижником в історії після шведа Інґемара Стенмарка, який вигравав 20 разів дві різні дисципліни Кубка світу. Інша – це слалом.

Пантюро ж, через помилку у другому спуску, не потрапив навіть у топ-трійку, пропустивши поперед себе, окрім австрійця, ще й шведа Маттса Ольссона, для якого це перший подіум Кубка світу у кар‘єрі, та німця Штефана Люіца.

Кубок світу чи Чемпіонат світу?

Перед чемпіонатом світу Марсель Гіршер збільшив свій відрив у загальному заліку від Крістофферсена та Пантюро до понад 430 балів. А от перемозі в якому турнірі спортсмени віддають перевагу – у Кубку світу чи Чемпіонаті світу?

“Кришталевому глобусу. Чемпіонат світу – особливий турнір, звичайно, однак особисто для мене більш цінно бути на стабільному високому рівні протягом усього сезону – від жовтня до березня – та виграти Кубок світу”, – каже австрієць.

“Я віддам перевагу Глобусу. Аби здобути його, потрібно виграти багато гонок. Краще я п‘ять разів тріумфую на Кубку світу і залишуся без медалі, аніж виграю одне “золото” чемпіонату світу і не матиму жодної звитяги у сезоні загалом”, – такої думки норвежець Генрік Крістофферсен.

“Це залежить, про який Кришталевий глобус ми говоримо? Якщо про Великий, то, напевно, я обрав би його, якщо ж про Малий – то “золото” світової першості більш престижне для мене”, – вважає Алексіс Пантюро.

Супергігант у Кортіна-д‘Ампеццо: не Мазе єдиною

Тіна Мазе завершила кар‘єру, однак словенські уболівальники не залишилися на самоті – Ілка Штухец оформила вже п‘яту перемогу поточного сезону, тріумфувавши на супергіганті в Кортіна-д‘Ампеццо.

Це дебютна звитяга 26-річної гірськолижниці у цій дисципліні. Переможниця трьох стартів зі швидкісного спуску та комбінації у Валь-д‘Ізері, своїм успіхом у Кортіна-д‘Ампеццо Штухец продемонструвала своїм суперницям, що має ще більш широкий потенціал, і що вона може претендувати навіть на місце на подіумі загального заліку Кубка світу.

Випередивши італійку Софію Ґоджію та австрійку Анну Файт, які доповнили топ-трійку, Штухец піднялася вже на четверте місце загального заліку. Від Ґоджії, що наразі йде третьою, її відділяє усього 4 бали.

Продовжує усіх дивувати вищезгадана італійка Ґоджіа, яка оформила вже свій дев‘ятий подіум Кубка світу поточного сезону, повторивши таким чином найкращий результат італійських гірськолижниць в історії.

Що ж стосується олімпійської чемпіонки у супергіганті Анни Файт, до одруження – Феннінґер, то дворазова володарка Великого кришталевого глобуса уперше дісталася призової трійки з березня 2015 року.

Відзначимо, що швейцарка Лара Ґут не кваліфікувалася, а відтак у загальній класифікації Кубка світу знову відпустила від себе американку Мікейлу Шиффрін, яка показала четвертий результат.

Стрибки з трампліна: і Стох… не виграє

На наступний день після командного старту етап Кубка світу зі стрибків із трампліна у німецькому Віллінґені завершився індивідуальним змаганням. Чи спромігся хтось зупинити Каміля Стоха – далі.

Андреас Веллінґер. Саме він зумів обірвати серію з чотирьох етапів та Турніру чотирьох трамплінів між ними, які виграв Каміль Стох.

21-річний німець стрибнув на 133.4 та 135 метрів рівно, за що отримав від суддів 242.3 бала. Найближчий переслідувач йому програв усього 0,3 бала.

Це друга звитяга Веллінґера на етапі Кубка світу у кар‘єрі та перша з січня 2014-го.

Доповнив же подіум дует австрійців – Штефан Крафт, який фінішував другим, та Мануель Феттнер, який показав загальний третій результат.

А от чинний лідер загального заліку Кубка світу поляк Каміль Стох цього разу обмежився п‘ятою сходинкою класифікації. Причиною цього є невдала перша спроба на усього 126.3 метра.

Відзначимо і сьоме місце рекордсмена за кількістю перемог на етапах Кубка світу австрійця Ґреґора Шліренцауера, який лише цього місяця повернувся до змагань після річної перерви.

Старти у Ґарміш-Партенкірхені, Кортіна-д‘Ампеццо та Віллінґені були щедрими на сильні емоції, ефектні виступи та сенсаційні результати. Наостанок нашої програми – найкращі кадри цього вікенду: it’s snowtime!

Every story can be told in many ways: see the perspectives from Euronews journalists in our other language teams.