"Гравітація": Кришталеві глобуси Янсруда та Штухец, секрет "вікінгів" на лижах

Ласкаво просимо до програми “Гравітація”.

читають зараз:

Text size Aa Aa

Ласкаво просимо до програми “Гравітація”. Інколи гірськолижний спорт – це справа досвіду. Особливо наочно це продемонстрував підсумок супергіганту у норвезькому Квітф‘єлі – середній вік гірськолижників, які піднялися на подіум, становив 35 років. Тріумфував же тут, здобувши свою першу звитягу у цій дисципліні, італієць Петер Філл.

Перший супергігант Філла

Срібний призер Чемпіонату світу 2009 року у супергіганті Петер Філл рівно на 0,1 секунди випередив австрійця Ганнеса Райхельта.

Це загалом п‘ятий подіум поточного сезону для італійця, та його дебютна звитяга цьогорічного Кубка світу.

Також Філл уперше у кар‘єрі тріумфував у супергіганті, додавши цей успіх до двох звитяг у швидкісному спуску.

Друге місце посів вже вищезгаданий Райхельт. Чемпіон світу 2015 року у цій дисципліні, він утретє цього сезону дістався топ-3 та усорокове у кар‘єрі загалом.

Доповнив подіум канадець Ерік Ґей. Новоспечений чемпіон світу у супергіганті програв Філлу 0,23 секунди.

Тим часом норвежець К‘єтіль Янсруд, навіть продемонструвавши загальний сьомий час у Квітф‘єлі, забезпечив собі цьогорічний Малий кришталевий глобус у супергіганті. За один старт у цій дисципліні до кінця сезону він випереджає свого співвітчизника Александера Омодта Кільде на 126 очок.

Вже другий у його кар‘єрі Малий глобус у супергіганті Янсруду забезпечив тріумфальний виступ на початку сезону, коли він виграв три поспіль старти у Валь-д‘Ізері, Валь-Ґардені та Санта-Катерині.

Вікінги на лижах: в чому секрет успіху норвежців?

Навіть без травмованого Акселя Лунда Свіндаля, який вибув до кінця сезону, у топ-6 загального заліку Кубка світу знаходиться три представники Норвегії – К‘єтіль Янсруд, Генрік Крістофферсен та Александер Омодт Кільде. В чому ж сила гірськолижних вікінгів – розповідають безпосередні суперники норвежців.

“Я думаю, що немає ніякого секрету – просто у них дуже хороше обладнання і вони мають відмінну технічну базу. Аксель має разючу колекцію подіумів у супергіганті. Але, як і К‘єтіль, він не має чим похвалитися у слаломі. Коли вони були молодими, то були універсальними солдатами. Наразі ж вони сконцентрувалися на дисциплінах, де можуть максимально використати власні сильні сторони.”

“Можливо в них і досі залишилася кров вікінгів. Однак при цьому вони не є непереможними. Але це правда, що вони мають надзвичайно потужну команду. Кільде, який торік виграв Кришталевий глобус у супергіганті, усього 24 роки. Плюс їхня команда є нечисельною, а відтак вони можуть зосередити усі свої ресурси на них. Це їхня стратегія, і вона працює. Також вони є неперевершеними у технічних дисциплінах. Тому таки Крістофферсену небагато хто може протистояти у класичному та гігантському слаломах. Але при цьому вони залишаються людьми, які також мають невдалі старти та дні, чим ми миттєво користаємося, аби випередити їх у класифікації.”

Кран-Монтана: тріумф Шиффрін і Штухец, приємні спогади швейцарців

У жінок же американка Мікейла Шиффрін виграла комбінацію, якою завершилася програма етапу Кубка на швейцарському курорті Кран-Монтана. Словенка Ілка Штухец виборола цьогорічний Кришталевий глобус у цій дисципліні, фінішувавши третьою. Саме на цій гірськолижній станції у кантоні Вале на Чемпіонату світу 1987 року швейцарські лижники взяли вісім із десяти золотих медалей.

Символом того домінування гірськолижників зі Швейцарії на світовій першості 87 року став швидкісний спуск, в якому господарі окупували перших чотири місця підсумкової класифікації. Найкращим серед цього квартету став 30-річний Петер Мюллер, який випередив найближчого переслідувача на 0,33 секунди.

Цей успіх приніс йому єдину золоту медаль в його кар‘єрі. Адже до цього та опісля він постійно зупинявся за крок від найвищої сходинки подіуму, здобувши дві срібні медалі Олімпійських ігор та ще два срібла чемпіонатів світу.

Усі – в його улюбленому швидкісному спуску.

У Кубку світу ж в його активі 24 виграних старти – 19 швидкісних спусків, 2 супергіганти та 3 комбінації.

А завершуємо ми програму кліпом з найяскравішими кадрами з етапу Кубка світу у Квітф‘єлі. Насолоджуйтеся відео і не забувайте про нашу наступну зустріч. It’s snowtime!