гарячі новини

читають зараз:

Ґренд Слем Баку з дзюдо. Підсумки другого дня

У столиці Азербайджану Баку завершився другий день Ґренд Слему із дзюдо, протягом якого були розіграні комплекти нагород у ще чотирьох вагових категоріях.

Серед чоловіків до 81 кг не було рівних місцевому дзюдоїсту Руфату Ізмаїлову, для якого це перша звитяга у кар‘єрі на такому рівні.

На шляху до золотої медалі Ізмаїлов по черзі “іппоном” здолав узбека Зуннатуллу Азімова, молдованина Доріна Готоноаґа та болгарина Івайла Іванова. Також завчасно він розібрався і з опонентом по півфіналу японцем Кенією Когарою.

У вирішальній же сутичці успіх йому принесла оцінка “ваза-арі”, завдяки якій він взяв гору над представником Ірану Саїдом Моллаеї.

“Мене надихнула підтримка наших уболівальників. Це додало мені сил та мотивації. Саме це допомогло мені досягти успіху, – були слова Руфата Ізмаїлова після фінального бою.

У жіночій категорії до 70 кг тріумфувала триразова чемпіонка світу колумбійка Юрі Алвеар.

Усі свої сутички вона виграла завчасно.

У першому раунді усього за 51 секунду вона розібралася із азербайджанкою Аїдою Бахішовою.

Після чого у півфіналі так само завдяки утриманню суперниці на татамі перемогла Александру Самарджич з Боснії і Герцеговини.

А у фіналі Алвеар знадобилося усього 23 секунди, аби прибрати зі свого шляху до золотої медалі венесуелку Елвісмар Родрігес, що через дискваліфікацію її національної федерації виступала під прапором Міжнародної федерації дзюдо.

Також дворазова призерка Олімпійських ігор Юрі Алвеар на диво уперше піднялася на найвищу сходинку подіуму на етапі Світового туру з дзюдо.

“Я дуже щаслива. Адже в моїй колекції вже достатньо медалей – я тричі вигравала світові першості, виборювала нагороди Олімпійських ігор, але до сьогодні жодного разу не здобувала “золото” Ґренд Слема”, – не приховувала своєї усмішки колумбійка після швидкоплинного фінального бою.

В іншому жіночому фіналі дня – у категорії до 63 кг – успіх відсвяткувала британка Еліс Шлезінґер. Стартувавши відразу із півфінальної сутички, яку вона виграла “іппоном”, британка також завчасно розібралася і з суперницею у фінальному бою, за 2 хвилини 59 секунд перемігши словенку Андрею Лескі.

У чоловіків до 73 кг “золото” виборов дзюдоїст із Монголії Одбаяр Ґанбаатар, який у фіналі завдяки двом оцінкам “ваза-арі” переміг дворазового чемпіона світу японця Рікі Накаю.

Стрибки із трампліна: Австрія обходить Німеччину та Польщу