Гірськолижний спорт: тріумфи Штефана Крафта та Мікаели Шиффрін

Цими вихідними у гірськолижному спорті відбулися передостанні етапи сезону — у деяких дисциплінах тріумфатори вже відомі, а в інших боротьба лише загострилася.

читають зараз:

Text size Aa Aa

Цими вихідними у гірськолижному спорті відбулися передостанні етапи сезону — у деяких дисциплінах тріумфатори вже відомі, а в інших боротьба лише загострилася. Розпочнемо зі стрибків на лижах та дуелі Штефана Крафта і Андреаса Веллінґера. Як і на чемпіонаті світу у Лахті, австрієць та німець поборолися за трофей на етапі Кубка світу в Осло.

Потужний фінішний спурт Штефана Крафта

Штефан Крафт надзвичайно потужно проводить кінцівку сезону. На семи останніх етапах Кубка світу австрійський стрибун на лижах постійно завойовував місце на подіумі та здобув чотири перемоги. Крім того, Крафт виборов два “золота” на чемпіонаті світу в Лахті у лютому.

На великому трампліні в Осло Крафт переміг з результатом 267,5 бала. Завдяки цьому австрієць очолив загальний залік Кубка світу. Колишній лідер Каміл Стох провалив другу спробу і посів лише 22-е місце. У загальній класифікації поляк відстає від Крафта на 31 очко.

На змаганнях в Осло після першої спроби лідирував німець Андреас Веллінґер. Однак у другому стрибку дворазовий віце-чемпіон світу програв Крафту за всіма показниками. У підсумку Веллінґер фінішував другим, відставши від австрійця майже на 10 балів. У загальному заліку Кубка світу Веллінґер піднявся на 4-е місце.

Мікаела Шиффрін за півкроку від свого першого Великого кришталевого глобуса

Мікаела Шиффрін у понеділок святкує свій 22-й день народження. І напередодні американська гірськолижниця не мала наміру робити подарунки суперницям. Шиффрін оформила золотий дубль у Скво-Веллі.

У 22 роки Мікаела Шиффрін повинна здобути свій перший Великий кришталевий глобус. Після подвійного успіху американки на домашньому етапі у Скво-Веллі перешкодити їй зберегти перше місце загального заліку може лише диво.

У п‘ятницю Мікаела Шиффрін стала найкращою в гіганті, а в суботу — у слаломі. Однак обидві перемоги далися лідерці Кубка світу доволі непросто. У гіганті Шиффрін поступалася по ходу змагань італійці Федеріці Бріньоне, але в підсумку зуміла обійти її лише на 0,07 секунди. Американка посідає друге місце у заліку гіганту, поступаючись француженці Тессі Ворлі 80-а очками.

Шиффрін здобула 4-й Малий кришталевий глобус у слаломі

А ось у своєму улюбленому слаломі Мікаела Шиффрін вже гарантувала собі четвертий поспіль Малий кришталевий глобус. Вона здобула перемогу чергову перемогу на етапі у Скво-Веллі. За підсумком двох спроб американка обійшла чешку Сарку Страхову на 1,03 сек. У заліку слалому Шиффрін підвищила свій здобуток до 760 балів, друга у таблиці словачка Вероніка Велес-Зузулова відстає аж на 245 очок.

У загальному заліку сезону Мікаела Шиффрін має 1523 бали, а її найближча переслідувачка словенка Ілка Штухец — 1145.

Фінальні етапи приймає Аспен — щасливий для Філа Мера

У середу починаються останні етапи поточного гірськолижного сезону в усіх дисциплінах: швидкісному спуску, супергіганті, гігантському слаломі, слаломі та в командних змаганнях. Фінальні етапи прийматиме Аспен, який залишив лише приємні спогади Філу Меру.

Перший американець, який став переможцем загального заліку Кубка світу, двічі тріумфував у гіганті в Аспені. Філ Мер здобув дебютний успіх у 1981-у році, а вдруге переміг 7-го березня 1983-го. Тоді він випередив люксембуржця Марка Жирарделлі лише на 0,34 секунди. Звитяга в Аспені в кінцівці сезону допомогла Філу Меру гарантувати собі третій поспіль Великий кришталевий глобус. Рік по тому американець здобув олімпійське “золото” у слаломі на Іграх у Сараєво.

Виснажливі перегони лижників на 10 км вершинами Альп

На завершення випуску ми вирушаємо до Бофортена, що в серці французьких Альп. Там щойно завершилися 32-і змагання “П‘єрра Манта”. Протягом чотирьох днів команди у складі двох спортсменів додали вершинами гір 10 кілометрів — підйоми з лижами на спині чергувалися зі спусками — уже на лижах. Перемогу здобув італійський тандем Маттео Ейдаллін та Дам‘яно Ленці. У змаганні жінок найкращою стала французько-шведська команда у складі Летісії Ру та Емелі Форсберґ.