гарячі новини

читають зараз:

"Гравітація": тріумф Ворлі, переможний фініш Мюрера та дебютний успіх Крафта

Тяжіння гірських трас

Ласкаво просимо до “Гравітації”. Етапом в американському Аспені завершився черговий Кубок світу з гірськолижного спорту. В останній день змагань залишалася єдина інтрига – хто стане володарем Кришталевого глобуса у гігантському слаломі серед жінок. Фавориткою на нього була француженка Тесса Ворлі.

Перший глобус Ворлі

Аби забезпечити собі перший у кар‘єрі Малий кришталевий глобус та не дозволити американці Мікейлі Шиффрін випередити себе у заліку з гігантського слалому, Ворлі було достатньо у фінальному старті сезону продемонструвати результат не нижче 12-го місця.

У підсумку, француженка, яка, як і Шиффрін, виграла три гігантські слаломи у поточному Кубку світу, однак частіше, аніж американка фінішувала у цій дисципліні на подіумі, продемонструвала загальний п‘ятий час.

Відтак, Ворлі до цьогорічної золотої медалі чемпіонату світу додала ще й Малий кришталевий глобус у гігантському слаломі.

А Шиффрін же і взагалі фінішувала на один рядок нижче, відставши на 0,31 секунди.

22-річна американка не змогла поповнити свою цьогорічну колекцію ще одним глобусом, “обмежившись” першим у кар‘єрі Великим кришталевим глобусом за тріумф у загальному заліку змагання та черговим титулом у класичному слаломі.

Що ж стосується безпосередньо гонки в Аспені, то лише удруге в історії та уперше за останні 21 рік весь подіум окупували представниці Італії: Федеріка Бріньоне оформила свою п‘яту перемогу у кар‘єрі, Софія Ґоджа, ставши другою, довела загальну кількість власних подіумів у сезоні до 12, доповнила ж топ-3 – Марта Бассіно.

Фініш сезону у чоловіків

А от чоловіки завершували власну програму сезону вже без тиску відповідальності на плечах. Австрієць Марсель Гіршер завчасно забезпечив собі успіх і у загальній класифікації Кубка світу, і у слаломному заліку зокрема. Деталі – далі.

У підсумку ж сезон звитягою завершив швед Андре Мюрер.

Бронзовий призер Олімпійських ігор у Ванкувері 2010 року у слаломі, він програв Гіршерові перший заїзд, однак впоравшись із нервами, не залишив шансів опонентам, включно із австрійцем за підсумками другої спроби.

Що цікаво, це перша перемога та подіум загалом для Мюрера поточного сезону.

А от новоспечений шестиразовий володар Великого кришталевого глобуса Гіршер, вигравши першу спробу, провалив другий старт і взагалі не потрапив до топ-3, зупинившись за крок до подіуму.

Доповнили ж його німець Фелікс Нойройтер та австрієць Міхаель Матт. Причому Нойройтер випередив Матта усього на одну сотих секунди.

Крафт виграє дебютний Raw Air

А тепер завітаємо до Норвегії, де завершився дебютний розіграш 10-денного турніру Raw Air 2017, що є частиною Кубка світу зі стрибків із трампліна.

Прикрасою змагання стало протистояння поляка Каміля Стоха та австрійця Штефана Крафта.

Цьогорічний тріумфатор Турніру чотирьох трамплінів Стох виграв заключний старт у Вікерсунді, однак програв битву Крафту у загальному заліку турніру.

Успіх Стоху принесли спроби на 238,5 та 237 метрів, за які він отримав 466.6 бала. 44-річний японець Норіакі Касаї, який виступає у Кубку світу з кінця 80-х років минулого сторіччя, і який фінішував другим, програв полякові понад 17.5 балів, попри довші стрибки в обох спробах.

Крафт обмежився п‘ятим підсумковим місцем в останньому старті у Вікерсунді, однак став першим в історії чемпіоном турніру Raw Air, вигравши чотири із дев‘яти стартів турніру загалом.

Також Крафт продовжує утримувати лідерство у загальному заліку Кубка світу. Стох же дихає йому у потилицю на відстані усього 31 бала.

Це був останній випуск програми “Гравітація”. Дякуємо вам, що були з нами увесь цей час. Ми прощаємося найкращими кадрами із Великого фіналу в Аспені. It’s snowtime!

Канал Euronews пишається тим, що завдяки журналістам, які працюють в усьому світі, може запропонувати Вам місцеве бачення глобальних подій. Детальніше на цю тему мовою оригіналу.