Влада містечка Аніноаса оголосила про його банкрутство через неспроможність виплатити борги кредиторам, які перевищили 1,5 млн євро. Раніше місто з 5-тисячним населенням жило за рахунок видобутку вугілля. Однак у 2006 році шахту закрили.
Нині у багатьох тутешніх будинках немає центрального опалення, а на вулицях не працює освітлення. Мешканцям лишається ставитися до життя по-філософськи.
“Наш мер – ще той жартівник. У світі є два збанкрутілих міста – американський Детройт і Аніноаса у Європі”, – каже заступник мера Адріан Албеску.
Але жартами ситий не будеш, а шансів знайти роботу у населення не багато.
“У місті немає можливостей влаштуватися на роботу. Немає куди піти, хіба що продавцем у магазині або ж у барі”, – розповідає один з місцевих.
Проти колишнього мера Аніноаси, який був при владі 20 років, розпочато розслідування. Підозрюють, що причиною банкрутства могла стати корупція, що є поширеним явищем у найбіднішій країні ЄС.
