гарячі новини

У Румунії з'явився власний Детройт

У Румунії з'явився власний Детройт
Text size Aa Aa

Влада містечка Аніноаса оголосила про його банкрутство через неспроможність виплатити борги кредиторам, які перевищили 1,5 млн євро. Раніше місто з 5-тисячним населенням жило за рахунок видобутку вугілля. Однак у 2006 році шахту закрили.

Нині у багатьох тутешніх будинках немає центрального опалення, а на вулицях не працює освітлення. Мешканцям лишається ставитися до життя по-філософськи.

“Наш мер – ще той жартівник. У світі є два збанкрутілих міста – американський Детройт і Аніноаса у Європі”, – каже заступник мера Адріан Албеску.

Але жартами ситий не будеш, а шансів знайти роботу у населення не багато.

“У місті немає можливостей влаштуватися на роботу. Немає куди піти, хіба що продавцем у магазині або ж у барі”, – розповідає один з місцевих.

Проти колишнього мера Аніноаси, який був при владі 20 років, розпочато розслідування. Підозрюють, що причиною банкрутства могла стати корупція, що є поширеним явищем у найбіднішій країні ЄС.

Euronews is no longer accessible on Internet Explorer. This browser is not updated by Microsoft and does not support the last technical evolutions. We encourage you to use another browser, such as Edge, Safari, Google Chrome or Mozilla Firefox.