Один з лідерів студентських протестів у Венесуелі Леопольдо Лопес добровільно здався правоохоронним органам. Минулого тижня проти нього висунули звинувачення у закликах до підривної діяльності.
Сам він не вважає себе винним і тому вирішив відправитися під арешт прямо з чергового мітингу.
“Ми не покинемо вулиці, ми використовуємо своє право на протест, але будемо робити це мирно. Брати, я прошу вас, прошу всіх, хто зібрався тут , всіх венесуельців, хто хоче змін – повідомити іншим, зібратися разом, організувати ненасильницькі акції протесту,” виголосив Лопес під час демонстрації.
Прихильникам Лопеса не сподобалося його рішення здатися поліції, але затриманню перешкоджати вони не стали.
Антиурядові протести, в яких бере участь в основному молодь, тривають у Венесуелі вже кілька тижнів. Минулої середи ситуація різко загострилася, і маніфестації переросли у зіткнення з поліцією, жертвами яких стали три людини.
Обидві сторони звинувачують один одного в провокації насильства.
Президент Ніколас Мадуро закликав вийти на вулиці і прихильників чинного курсу, але при цьому підкреслив, що не потерпить ніяких актів насильства і порушення законів.
