Міністри закордонних справ України та Росії зустрілися в Гаазі. Зустріч, організована на прохання української урядової делегації, відбулася за лаштунками саміту з ядерної безпеки. Андрій Дещиця покладав чималі сподівання на розмову з Сєрґєєм Лавровим.
“Я вимагатиму не нагнітати ситуацію в Україні. Але в той же час я пропонуватиму нашу готовність розпочати переговори з Росією,”- заявив очільник української дипломатії ще до зустрічі під час прес-конференції.
Лавров вже після розмови з київським колегою заявив, що погодився на цю зустріч начебто на прохання Путіна. Критику Заходу щодо дій Росії у Криму він не вважає доцільною.
“Коли наші західні партнери порівнюють Крим із Косово, дивіться – у Косово пролилося багато крові, перш ніж була визнана його незалежність. В нас є питання: що, потрібно, щоб в Криму пролилося багато крові, перш ніж усі погодилися з тим, що кримський народ має право на самовизначення?” – заявив Лавров.
У Гаазі Дещиця планує провести низку двосторонніх зустрічей з іншими іноземними колегами, аби обговорити заходи реагування на військову агресію Росії щодо України. Тим часом в Москві у Раді Федерації до галереї прапорів суб‘єктів РФ додали прапори Криму та Севастополя.
