гарячі новини

Камбоджа згадує мільйони жертв "червоних кхмерів"

Камбоджа згадує мільйони жертв "червоних кхмерів"
Text size Aa Aa

У Камбоджі відзначають сумні роковини. 40 років тому до влади прийшов режим “червоних кхмерів”, жертвами якого стали майже 2 млн осіб, або третина тодішнього населення країни.

Кількасот людей прийшли до меморіалу у Пномпені, збудованого на місці масових страт людей, аби вшанувати загиблих. А також – вимагати розслідуванням злочинів, які розцінюються ООН як геноцид та терор, і за котрі за 40 років було покарано лише кількох функціонерів режиму.

“Ми щороку нагадуємо політикам у владі про необхідність надавати підтримку трибуналу, який займається розслідування злочинів режиму “червоних кхмерів”. Ніхто не повинен перешкоджати судочинству, мета якого – встановлення справедливості щодо скоєного “кхмерами”“, – сказав лідер однієї з найбільших опозиційних партій Камбоджі Сем Ренсі.

Ідеолог режиму Пол Пот помер у 1998 році, так і не поставши перед судом.

Двоє представників “червоних кхмерів”, зокрема “права рука” Пота Нуон Чхеа, нині перебувають під судом.

Диктаторський режим намагався збудувати комуністичну систему, знищуючи інтелігенцію та середній клас і змушуючи до непосильної праці. Люди помирали від виснажливих робіт, голоду і тортур у концтаборах, найвідоміший з яких мав назву S-21.

Режим проіснував 4 роки і впав під натиском в‘єтнамських військ.

Euronews is no longer accessible on Internet Explorer. This browser is not updated by Microsoft and does not support the last technical evolutions. We encourage you to use another browser, such as Edge, Safari, Google Chrome or Mozilla Firefox.