Щонайменше 12 недоношених немовлят загинули у багдадській лікарні, коли там спалахнула пожежа.
У вогнеборців пішло 3 години на те, аби загасити вогонь, що виник у пологовому відділенні шпиталю “Ярмук”. Ще сімох малюків та 29 жінок перевели до іншої лікарні. Ще майже 20 людей постраждали від отруєння газом та опіків.
Міністерство охорони здоров‘я Іраку каже, що пожежа найімовірніше була спричинена несправністю в електриці. Новонароджене немовля цієї жінки – серед загиблих.
“У мене були дуже тяжкі пологи. Я залишила свого маленького сина, щоб піти і купити молока для нього. А потім сталося це…Вони відключили електрику в усій будівлі, двері не відчинялися, все було задимлено…” – каже вона у розпачі.
Can't read this all the way through. Lump in my throat. https://t.co/CGMF13mrIb
— Nour Al Ali (@NoorAlAli) August 10, 2016
Цей чоловік не може знайти новонароджених двійнят, сина та дочку:
“Де мої діти? Я навіть не знаю, чи вони живі чи ні. Нам сказали, що сімох немовлят врятували і перевели до іншої лікарні. Ми сходили туди, але знайти дітей не можемо.”
Обурені родичі, що зібралися поруч із лікарнею, покладають відповідальність на владу за пожежу та за хаос, що виник після неї.
Пожежі, спричинені неякісною електрикою, поширені в Іраку через низькі стандарти у будівництві та низькоякісні матеріали. Брак аварійних виходів збільшує ризик загибелі.
